آلبوم های گروه موسیقی جانان

آلبوم پیرچنگی

آلبوم موسیقی «بیاد پیر چنگی» حاصل همکاری «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر»، به یاد استاد فقید «علی اصغر بهاری» در بازار موسیقی کشور منتشر شد.به گزارش سایت خبری و تحلیلی «موسیقی ایرانیان»، «بیاد پیر چنگی»، مجموعه ایست مشتمل بر ۲۱ قطعه از آثار زنده یاد «علی اصغر بهاری» که «بهزاد میرلو» و «آرش فرهنگفر» به بازنوازی این قطعات ارزشمند پرداخته و در قالب اثر تازه ای روانه ی بازار موسیقی کرده اند، طراحی گرافیکی اثر به عهده خانم فریبا امامی بوده است.«بهزاد میرلو» درباره ی اثر خود در یادداشتی عنوان کرده است: «به نظر اینجانب امروزه در بسیاری زمینه ها حال و روز موسیقی ایرانی چندان خوش نیست و دلایل و مصداق های آنرا به راحتی می توان به اثبات رساند، چرا که به یمن وجود ثبت وضبط موسیقی از تقریبا صد سال پیش تا کنون می توان موسیقی امروز ایران را با گذشته بر کفه نقد قرار داده و مقایسه کرد وبا کمال تاسف دید که در بسیاری موارد موسیقی ما چگونه از درون تهی و بی مضمون شده است.این که موسیقی خالص و معنوی ما چه ویژگی هایی داشته و باید داشه باشد ، پرسشی است که شاید بتوان پاسخ آنرا با مداقه در آثار کسانی چون استاد بهاری یافت.در آلبوم «بیاد پیرچنگی»، یک خویش نگاری (اتو بیوگرافی) از زنده یاد استاد بهاری آورده شده است که خود گویای بسیاری از نکته ها در باره داستان زندگی این مرد بزرگ است.این اثر به همراه دوست و هنرمند گرامی آرش فرهنگ فر بر مبنای کتاب «آثاری از استاد بهاری» (تالیف استاد مهدی آذرسینا) به سال ۱۳۸۴ اجرا و ضبط گردید.

شایان ذکر است، «بهزاد میرلو» نوازنده ی کمانچه و دارنده ی تحصیلات آکادمیک موسیقی و آرش فرهنگفر، فرزند استاد فقید «ناصر فرهنگفر» است. میرلو در این اثر بسیار به لحن و صدای ساز استاد نزدیک شده است و قطعاتی در مایه های مختلف از وی را اجرا می کند. همراهی تنبک آرش فرهنگ فر نیز به زیبایی قطعات کمک شایانی کرده است. آلبوم «بیاد پیر چنگی» یادآور همنوازی های استاد بهاری و استاد ناصر فرهنگفر در سالهای دور می باشد. این اثر توسط مؤسسه ی فرهنگی و هنری «آوای جانان» منتشر شده است.

علاقه مندان برای تهیه آلبوم «بیاد پیر چنگی» به صورت نسخه اصلی میتوانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

آلبوم بیاد پیر چنگی
آلبوم بیاد پیر چنگی
آلبوم بیاد پیر چنگی
آلبوم بیاد پیر چنگی
آلبوم بیاد پیر چنگی
آلبوم بیاد پیر چنگی

آلبوم بیاد پیر چنگی

 

 


——————————————————————————————————————–

2 (2)

آلبوم تصویری «ساری گلین» به خوانندگی «بهزاد میرلو»، از صبح امروز شنبه چهاردهم اسفند ماه، توسط موسسه فرهنگی هنری «آوای جانان» منتشر و روانه بازار موسیقی کشور شد.آلبوم «ساری گلین» دوازده قطعه به نام های «سنه ده گالماز»، «داغلارین باشی»، «ساری گلین»، «گیله نار»، «آلاگئوز»، «داغلارداچیچک»، «گیردیم یارین باغچاسینا»، «آلمانی آتتیم خارالا»، «کوچه لر سوسپمیشم»، «لاله لر»، «عسکرین ماهنی سی» و «ریحان» دارد و اجرایی است از ماندگارترین آثار موسیقی مردمی آذربایجان و نیز آهنگسازان بزرگی چون «ازییر حاجی بیک اف»، «توفیق قلی اف»، «فیکرت امیر اف» و «رئوف حاجی اف» با زیر نویس فارسی. در این آلبوم بهزاد میرلو را شهریار صدیق با نوازندگی تار و تنظیم قطعات، افشین علوی با کمانچه، بهروز برزگر با پیانو، رضا نباهت با ناقاره و محمد سبک دستی با گارمون همراهی نموده اند.

شایان ذکر است که بهزاد میرلو با سالها تجربه در اجرای صحنه ای موسیقی سنتی ایران و آذربایجان در عرصه های داخلی و بین المللی در حالی اولین آلبومش در زمینه خوانندگی را روانه بازار نشر می کند که پیش ازاین، آلبوم «بیاد پیر چنگی» را که مشتمل بر آثاری از زنده یاد استاد «علی اصغر بهاری» با ساز کمانچه است، در پاییز گذشته روانه بازار نموده بود، یاد آور می شود هر دو اثر به صاحب امتیازی موسسه فرهنگی هنری «آوای جانان» به بازار نشر ارائه شده است.آلبوم تصویری «ساری گلین» به خوانندگی «بهزاد میرلو» به صورت نسخه اصلی از طریق مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور فابل خریداری است.